Mini cukini picas.

Arī šodien esmu izvēlējusies padalīties ar kādu interesantu un jaunu recepti, ko pavisam nesen esmu atklājusi. Tā kā jau klāt dārzeņu sezona un no dārziem tiek novākti dārzeņi un dažādi citi dārza labumi, tad šodien parunāsim par cukini. Cukini bieži vien jauc ar kabaci, sakot, ka tas ir viens un tas pats, bet īstenībā tās ir divas dažādas lietas. Cukini pieder pie vienas šķirnes, bet kabači – pie citas. Bet šodien gan pastāstīšu par ļoti interesantām mini cukini picām, kas ir lieliska uzkoda svētkiem!

tumblr_naijxdO3y81sn5m44o1_500Cukini pieder pie tiem dārzeņiem, ko var izmantot pilnībā – gan tā sēklas un arī ziedus. Cukini ir ļoti diētisks dārzenis, jo 100 grami cukini satur tikai 20 kalorijas, kas ir ļoti maz. Cukini satur lielā devā mangānu, kāliju, magniju, kā arī citas minerālvielas, kas ir ļoti svarīgas visos organisma procesos. Šīs cukini picas atgādinās lielo picu, tikai nedaudz mazākā izskatā un arī bez taukvielām. Neskatoties uz to mini pica būs veselīga un arī garšīga, par to tu vari neuztraukties!

Lai pagatavotu mini cukini picas tev vajadzēs:

  • 2 vidēji lielus cukini
  • 1 glāzi mocarellas siera
  • 1/4 glāzes peperoni piparu
  • 1 ēdamkaroti olīveļļas
  • sāli
  • piparus

Pagatavošana:

Noņem mizu cukini un sagriez to vienādās ripiņās. Uz katras cukini ripiņas kārto peperoni piparu, mocarellas sieru, kā arī garšvielas pēc saviem ieskatiem. Vari garšvielām izmantot kaut ko maigāku vai arī tieši otrādi – asāku, tas ir atkarīgs no tavas gaumes. Katrai cukini ripiņai virsū uzpilinin kādu pilīti olīveļļas. Centies izmantot vislabāk olīveļļu, jo tā ir veselīgāka un nav tik mākslīga kā piemēram rafinētā eļļa vai rapšu eļļa. Liec ripiņas cepeškrāsnī cepties uz kādām 15 minūtēm uz 180 grādiem līdz siers izkusies un ripiņas ieguvušas zeltainu iedegumu.

 

 

Madara

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: